MENTORING – wspieramy i wzmacniamy młodzież

 

Ośrodek Kulturalny Antrejka realizował z sukcesem projekt mentoringu w ramach projektu Erasmus+ "Easier Transitions, Helping Hands".

Projekt był realizowany we współpracy z Małopolskim Stowarzyszeniem Skała w Krakowie oraz Dolnośląskim Stowarzyszeniem Panorama, a także ze stowarzyszeniami Hiszpanii, Estonii, Słowacji oraz Anglii. Koordynbatorem projektu była Wonder Foundation.

 

Celem projektu, skierowanego do licealistek i studentek, było upowszechnianie wiedzy na temat mentoringu.

Zrealizowałyśmy wiele ciekawych warsztatów. Stworzyłyśmy krótkie animacje natemat mentoringu i roli mentora, a także przeprowadziłyśmy wywiady z uczestniczkami warsztatów z badania osobowości i predyspozycji zawodowych opartych na testach MBTI.

 

Wiele nauczyłyśmy się o mentoringu i wpisał się on w nasze codzienne działania. Mamy bazę doświadczonych mentorów, którzy korzystają z doświadczeń i materiałów wypracowanych w trakcie projektu. Cyklicznie prowadzimy też szkolenia i warsztaty dla dziewczyn zainteresowanych tym, by być mentorem dla swoich rówieśniczek, czy osób młodszych.

 

Wszystko zakończyło się konferencjami na których zaprezentowałyśmy projekt i mogłyśmy porozmawiać z uczestnikami o zaletach mentoringu, tutoringu i coachingu.

 

Wszystkich zainteresowanych pogłębieniem tematu zachęcamy do kontaktu: antrejka500@gmail.com.

  • Facebook Clean Grey
  • Twitter Clean Grey
  • Grey Instagram Icon

© 2016 Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji i Kultury Dziesiątka.

Osrodek Kulturalny Antrejka ul. Wyspianskiego 10/6a 60-749 Poznan 

antrejka500@gmail.com  tel. 61 865 2171