September 6, 2018

December 28, 2016

Please reload

Ostatnie posty

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Wyróżnione posty

Mój dom, moja pasja

December 28, 2016

 

3 grudnia 2016r. odbyło się spotkanie z cyklu „ Mój dom Moja pasja” poświęcone organizacji pracy w domu. W kursie wzięło udział 30 Pań. Omówiono podstawowe techniki sprzątania i profesjonalne narzędzia pracy (mopy płaskie, do dezynfekcji, parownice, sprzęt do mycia szyb, akcesoria do ścierania kurzu).

 

Uczestniczki mogły przeanalizować kalkulację profesjonalnych środków czystości, które wykazało, że w końcowym rachunku ekonomicznym (biorąc pod uwagę ich wydajność) wypadają one cztery razy taniej niż popularne detergenty. Zastanawiano się jak najszybciej posprzątać kuchnię i łazienkę oraz jak zoptymalizować pracę w pralni (klipsy do skarpet, techniki prasowania, sposoby składania bielizny pościelowej np. prześcieradeł z gumką, wywabianie plam). Wskazano na podstawowe zasady utrzymania porządku w domu (odkładanie rzeczy na swoje miejsce, przechowywanie w pudełkach, ograniczenie zbędnej ilości bibelotów).

 

Na koniec zwrócono uwagę na to, jak nie poddać się monotonii prac domowych i znajdować nowe siły do ich wykonywania. Kluczem okazało się być myślenie o innych, chęć uprzyjemniania życia domownikom i gościom. Jeżeli te prozaiczne czynności domowe będą wykonywane z miłością to wtedy można odkryć  tajemnicę wielkości i nowości tego co robimy.

 

Żadne zajęcie samo z siebie nie jest ani wielkie ani małe. Wszystkim nadaje wartość dopiero Miłość, z którą się je wykonuje ( por. Św. Josemaria, Bruzda 487).

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Podążaj za nami
Please reload

Wyszukaj wg tagów
Please reload

Archiwum
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Facebook Clean Grey
  • Twitter Clean Grey
  • Grey Instagram Icon

© 2016 Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji i Kultury Dziesiątka.

Osrodek Kulturalny Antrejka ul. Wyspianskiego 10/6a 60-749 Poznan 

antrejka500@gmail.com  tel. 61 865 2171